Saplantılı Eşi Mahkeme De Durduramadı!

halktv.com.tr/ÖZEL

İstanbul Sarıyer’de yaşayan Çiğdem Doğu, eşi Erçin Doğru ile yaşadığı anlaşmazlıklar sebebiyle boşanma davası açtı. Halk Akademi’den Berat Karaaslan’ın haberine göre, dava devam ederken Çiğdem Doğru ve oğlu P. Doğru zorlu bir süreç yaşamaya başladı. Erçin Doğru eşinin boşanmak istemesini kabullenemedi. Mağdur Ç. D. boşanmak istediği eşinin, defalarca tehditlerine ve hakaretlerine maruz kalınca tekrardan adliyenin yolunu tuttu. Çiğdem Doğu koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdı.

KARARA RAĞMEN TEHDİT ETTİ

Erçin Doğru, karara rağmen tehditlerini sürdürdü. Telefondan tacizlerini sürdürmesi üzerine genç kadın engelledi. Ancak bu bile çözüm olmadı. Başka numaralardan aramaya devam eden Doğru, hakaret ve küfürlere devam etti. Hatta çocukları olan P. Doğru’nun telefonundan da mesajlar gönderdi.

3 GÜN ZORLAMA HAPSİ CEZASI ALDI

Genç kadının şikayeti üzerine mahkeme 23 Ekim 2023 tarihinde Ercin Doğru hakkında 3 gün zorlama hapsi uygulanmasına karar verdi.

DİLEKÇEDEKİ DEHŞET TEHLİKE

Mağdur Çiğdem Doğru’nun avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede, korkunç bir tehlikeye işaret etti. Erçin Doğru’nun, şiddete eğilimli yapısı haricinde av tüfeklerine olan ilgisinin de belirtildiği dilekçede, genç kadının avukatı, “Bu durum hem müvekkilimiz Çiğdem Doğru hem de çocuk P. Doğru bakımından tehlike yarattığını açıkça belirtti” ifadelerini kullandı.

TEMMUZ ORTASINA KADAR UZATILDI

Boşanma davası hala devam eden mağdur Çiğdem Doğru 16 Nisan 2024’te koruma karar süresinin dolması üzerine avukatı aracılığıyla mahkemeye tekrardan dilekçe verdi. Mahkeme 17 Nisan 2024’te verdiği kararla koruma kararını 3 ay süreyle yeniden uzattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir